Mumlavské vodopády

mumlavsky-vodopad-

Jedním z nejatraktivnějších míst v okolí jsou Mumlavské vodopády, které se nacházejí asi 3 kilometry od Harrachova. Vodopády jsou jednou z největších přírodních atrakcí v Krkonoších a jejich návštěva je nezapomenutelný zážitek pro každého milovníka přírody.

Cesta k nim je relativně nenáročná a vede překrásným horským terénem, což činí z výletu ideální aktivitu pro rodiny s dětmi nebo pro začátečníky. Výlet započnete z centra Harrachova, odkud se vydáte směrem k Mumlavskému potoku. Cesta vede příjemným lesem a po chvíli dorazíte k prvnímu vodopádu, který je zároveň největší a nejimpozantnější. Dále pokračujete podél potoka a projdete kolem dalších menších vodopádů a kaskád, které tvoří jedinečnou a malebnou scenérii.

Po prohlídce vodopádů se můžete vrátit zpět do Harrachova po stejné cestě nebo pokračovat dál a navštívit například nedaleké Prameny Labe nebo se vydat na výstup na nejvyšší horu České republiky – Sněžku. Celý výlet k Mumlavským vodopádům je skvělým způsobem, jak strávit den v nádherné přírodě Krkonoš a nabrat nové síly a energii. Doporučujeme všem, kteří hledají klid a relaxaci.